Samochody hybrydowe – czy warto se na nie zdecydowac
Samochody hybrydowe – czy warto się na nie zdecydować?
6 października, 2020
Czym jest program CEPIK i jak pomaga kierowcom
Czym jest program CEPIK 2.0 i jak pomaga kierowcom?
7 października, 2020
Sprawdzony-sposob-na-szybka-sprzedaz-auta

Sprzedaż samochodu nie jest prosta. Kupujący są najczęściej niezdecydowani, szukają wad ukrytych, nawet jeżeli ich nie ma. Sprzedający najczęściej nie zna odpowiedzi na wiele pytań kupującego i transakcja nie zostaje zawarta. Może nie warto tracić nerwów i mnóstwa czasu, na prezentowanie auta dziesiątkom potencjalnych kupców? Z pomocą przychodzi nam skup aut.

Częsta zmiana pojazdów

Samochód jest dobrem, które zmieniamy relatywnie często. Auta zużywają się. Zmianie ulega także nasze sytuacja życiowa – witamy na świecie dzieci, potrzebujemy większego pojazdu, żeby pomieścić wszystkie niezbędne dla maluch akcesoria. Może się także być całkiem odwrotnie, nasze dzieci usamodzielniają się i nasze potrzeby także w takiej sytuacji ulegają zmianie, szukamy mniejszego auta. Jaka przyczyna by nami nie kierowała, najczęściej, co kilka lat zmieniamy pojazd na inny. Za każdym razem mamy ten sam problem związany ze sprzedażą dotychczasowego środka transportu. Zbycie pojazdu bywa naprawdę kłopotliwe, uciążliwe i męczące.

Czym właściwie jest skup aut?

Wiele osób błędnie utożsamia oddanie auta do skupu jedynie z jego złomowaniem. Skup aut świadczy usługi dla właścicieli pojazdów. Nie każdy pojazd sprzedany w skupie aut poddany jest złomowaniu. Auto skup odkupuje także pojazdy sprawne, czy te, które nadają się tylko na części. Auto, które ma być oddane do skupu aut, jest wyceniane, a klient dostaje informację zwrotną dotyczącą wartości jego pojazdu.

Jak wygląda wycena pojazdu w skupie aut?

Na właściwą wycenę auta składa się bardzo wiele czynników. Jedynym sposobem na osiągnięcie porozumienia między sprzedającym, a kupującym jest ustalenie kwoty, która spełni oczekiwania obu stron. Całkiem inaczej wygląda proces wyceny, która dotyczy auta, które ma znaleźć się na złomie, w inny sposób wyceniane są pojazdy na części, czy te których dalsza eksploatacja jest możliwa. Podczas dokonywania wyceny pojazdu konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku czynników, takich jak:

 

  • data produkcji
  • marka
  • model
  • stan techniczny
  • wyposażenie dodatkowe
  • przebieg auta
  • rodzaj paliwa
  • moc silnika i jego pojemność
  • wygląd – lakier, tapicerka, elementy plastikowe

 

Wypadkowa tych wszystkich czynników decyduje o realnej wartości naszego pojazdu. Pracujący w skupie aut specjaliści są w stanie na podstawie zapoznania się z tymi parametrami dokonać rzetelnej oceny jego wartości. Warto skorzystać z wyceny świadczonej przez sprawdzoną firmą, taką jest AUTOFORUM

Jak przebiega transakcja sprzedaży pojazdu w skupie aut?

Dokonanie transakcji w skupie aut nastawione jest na wygodę klienta. Specjaliści ze skupu aut dojeżdżają do wskazanego przez klienta miejsca i dokonują wyceny wystawionego na sprzedaż pojazdu. Na tej podstawie sprzedający dostaje propozycję ceny od skupu aut. Jeżeli zaproponowana kwota odpowiada sprzedającemu – następuje finalizacja umowy. Formalności związane z taką transakcją są proste, obejmują podpisanie niezbędnych dokumentów oraz odebranie należnej kwoty. Najczęściej cała transakcja może zakończyć się w ciągu jednego dnia.

Skup aut – jakie zalety ma taki sposób sprzedaży?

Alternatyw dla sprzedaży pojazdu w skupie aut jest wiele. Najczęściej jednak decydując się na inną metodę zbycia samochodu okazuje się, że mają więcej wad niż zalet. Sprzedaż pojazdu w skupie jest bezproblemowa i szybka. Odebranie pojazdu może nastąpić w sposób wygodny dla zbywającego – może zostać odebrane ze wskazanej lokalizacji, czy zostać dostarczone do skupu aut. Nie musimy za każdym razem tracić czasu i przygotowywać pojazdu na wizytę kolejnego klienta, co w praktyce wcale nie jest tak proste, jak wydaje się na początku. Sprzedaż w skupie odbywa się najczęściej w trakcie jednego dnia, a wcześniejsze przygotowanie nie jest konieczne. Ilość formalności jest ograniczona do minimum, mamy także pewność, że wszystkie formalności będą przeprowadzone prawidłowo, a sporządzenie dokumentów leży po stronie skupu aut.

Komentarze są wyłączone.